ScoreReport.net Logo
TeamsTournamentsUPA SeriesRRIFeedback

2006 UPA High School Western Championships

2006 UPA High School Western Championships
May 20 - May 21
Boulder, CO
Final Standings:
1. The Northwest School (Seattle, Wash.)
2. Hopkins (Minnetonka, Minn.)
3t. Alameda (Alameda, Calif.)
3t. Lakeside (Seattle, Wash.)
5t. Crescent Valley (Corvallis, Ore.)
5t. South Eugene (Eugene, Ore.)
7t. Broomfield (Broomfield, Colo.)
7t. Lakewood (Lakewood, Colo.)
9. Churchill (Eugene, Ore.)
10. Nathan Hale (Seattle, Wash.)
11t. Cretin-Derham (St. Paul, Minn.)
11t. Seattle Academy (Seattle, Wash.)
13t. Armstrong (Plymouth, Minn.)
13t. Minneapolis South (Minneapolis, Minn.)
15t. Albuquerque Academy (Albuquerque, N.M.)
15t. Junction City (Junction City, Kan.)

Team Spirit Award - Albuquerque Academy
Pool A
(3-0) A1: The Northwest School-Boys A
(0-3) A2: Armstrong HS
(2-1) A3: Lakewood High School Men
(1-2) A4: Nathan Hale (Boys Varsity)
SatGameFldScoreGameFldScore
9:00
10:15
10:45
12:00
A1-A3415-5A2-A437-11
1:00
2:15
A1-A4415-4A2-A334-15
2:45
4:00
A1-A2415-2A3-A4313-8
Pool B
(2-1) B1: Churchill HS Open
(3-0) B2: Lakeside HS Boys A
(0-3) B3: Cretin-Derham Hall
(1-2) B4: Broomfield HS
SatGameFldScoreGameFldScore
9:00
10:15
B1-B3714-7B2-B4613-6
10:45
12:00
1:00
2:15
B1-B4715-5B2-B3615-7
2:45
4:00
B1-B279-10B3-B467-11
Pool C
(3-0) C1: Hopkins
(1-2) C2: South Eugene HS OPEN
(2-1) C3: Seattle Academy Boys Varsity
(0-3) C4: Junction City High School
SatGameFldScoreGameFldScore
9:00
10:15
C1-C31114-7C2-C4415-2
10:45
12:00
C1-C41115-1C2-C3710-13
1:00
2:15
2:45
4:00
C1-C21114-12C3-C41012-4
Pool D
(3-0) D1: Alameda
(2-1) D2: Crescent Valley High School
(1-2) D3: Minneapolis South HS
(0-3) D4: Albuquerque Academy
SatGameFldScoreGameFldScore
9:00
10:15
D1-D31013-5D2-D4315-4
10:45
12:00
D1-D41015-4D2-D3614-7
1:00
2:15
D1-D21012-10D3-D41113-9
2:45
4:00
Championship
Sat 4:45-6:00Sun 10:30-12:00Sun 12:30-2:00Sun 2:30-4:00
 
A1:The Northwest School-Boys A15
B2:Churchill HS Open7
e F:9
The Northwest School-Boys A13
a F:3
South Eugene HS OPEN9
 
C3:South Eugene HS OPEN9
 i F:9
The Northwest School-Boys A14
 
D1:Alameda15
  
C2:Seattle Academy Boys Varsity6
f F:7
Alameda4
 
b F:7
Broomfield HS5
  
B3:Broomfield HS11
  k F:2The Northwest School-Boys A
 
C1:Hopkins15
  
D2:Crescent Valley High School10
g F:6
Hopkins12
 
c F:6
Crescent Valley High School8
  
A3:Nathan Hale (Boys Varsity)6
 j F:8
Hopkins9
 
B1:Lakeside HS Boys A14
 
A2:Lakewood High School Men15
h F:8
Lakeside HS Boys A9
d F:4
Lakewood High School Men11
D3:Minneapolis South HS3
5th Place
Sun 12:30-2:00
Le:South Eugene HS OPEN12
l F:7South Eugene HS OPEN
Lf:Broomfield HS7
5th Place
Sun 12:30-2:00
Lg:Crescent Valley High School15
m F:6Crescent Valley High School
Lh:Lakewood High School Men7
Consolation
Sun 10:30-12:00Sun 12:30-2:00Sun 2:30-4:00
La:Churchill HS Open15
n F:7
Churchill HS Open14
A4:Armstrong HS4
 
 r F:4
Churchill HS Open11
Lb:Seattle Academy Boys Varsity15
  
o F:4
Seattle Academy Boys Varsity8
 
D4:Albuquerque Academy3
  
  t F:5Churchill HS Open
Lc:Nathan Hale (Boys Varsity)3
  
p F:8
Nathan Hale (Boys Varsity)15
 
C4:Junction City High School2
  
 s F:5
Nathan Hale (Boys Varsity)7
Ld:Minneapolis South HS9
 
q F:5
Cretin-Derham Hall7
B4:Cretin-Derham Hall15
13th Place
Sun 12:30-2:00
Ln:Armstrong HS15
u F:3Armstrong HS
Lo:Albuquerque Academy9
13th Place
Sun 12:30-2:00
Lp:Junction City High School9
v F:4Minneapolis South HS
Lq:Minneapolis South HS15
Other Results: