ScoreReport.net Logo
TeamsTournamentsUPA SeriesRRIFeedback

UPA Club Championships: Open Division

UPA Club Championships: Open Division
October 28 - October 31
Sarasota, FL
Final Standings:
1 Sockeye
2 Jam
3/4 Furious George
3/4 Pike
5 Death or Glory
6 Johnny Bravo
7/8 Condors
7/8 Ring of Fire
9 Big Ass Truck
10 Doublewide
11 Kaos
12 Chain Lightning
13 SubZero
14 Electric Pig
15 GOAT
16 Machine
After Thursday: in pool A, tie breakers for pool A, amongst the three tied teams, Sockeye +2, CL -4 and Pike +2.
Pike wins the pool based on differential, then win against Sockeye.

E1 = A1 F1 = B1 G1 = A3 H1 = B3
E2 = D1 F2 = C1 G2 = D3 H2 = C3
E3 = D2 F3 = C2 G3 = D4 H3 = C4
E4 = A2 F4 = B2 G4 = A4 H4 = B4
Pool A
(2-1) A1: Sockeye (1)
(2-1) A2: Chain Lightning (8)
(2-1) A3: Pike (9)
(0-3) A4: Electric Pig (16)
ThuGameFldScoreGameFldScore
9:30
11:30
A1-A3812-15A2-A4715-11
12:15
2:15
A1-A4815-10A2-A3717-16
3:00
5:00
A1-A2815-10A3-A4714-13
Pool B
(3-0) B1: Jam (2)
(2-1) B2: Condors (7)
(1-2) B3: Doublewide (10)
(0-3) B4: Machine (15)
ThuGameFldScoreGameFldScore
9:30
11:30
B1-B32615-14B2-B42515-8
12:15
2:15
B1-B42615-10B2-B32515-7
3:00
5:00
B1-B22615-11B3-B42515-13
Pool C
(3-0) C1: Ring of Fire (3)
(2-1) C2: Death or Glory (6)
(1-2) C3: BAT (11)
(0-3) C4: GOAT (14)
ThuGameFldScoreGameFldScore
9:30
11:30
C1-C3615-9C2-C4516-15
12:15
2:15
C1-C4615-8C2-C3515-10
3:00
5:00
C1-C2615-10C3-C4515-7
Pool D
(3-0) D1: Furious George (4)
(2-1) D2: Johnny Bravo (5)
(1-2) D3: Kaos (12)
(0-3) D4: Sub Zero (13)
ThuGameFldScoreGameFldScore
9:30
11:30
D1-D32415-12D2-D42315-12
12:15
2:15
D1-D42417-16D2-D32314-12
3:00
5:00
D1-D22415-11D3-D42315-13
Pool E
(0-2) E1: Pike (9)
(2-0) E2: Furious George (4)
(1-1) E3: Johnny Bravo (5)
(1-1) E4: Sockeye (1)
FriGameFldScoreGameFldScore
9:30
11:30
E1-E31315-17E2-E41415-14
12:15
2:15
E1-E21311-15E3-E41413-15
Pool F
(1-1) F1: Jam (2)
(2-0) F2: Ring of Fire (3)
(0-2) F3: Death or Glory (6)
(1-1) F4: Condors (7)
FriGameFldScoreGameFldScore
9:30
11:30
F1-F31515-13F2-F42715-13
12:15
2:15
F1-F2159-15F3-F42713-14
Pool G
(1-1) G1: Chain Lightning (8)
(1-1) G2: Kaos (12)
(0-2) G3: Sub Zero (13)
(2-0) G4: Electric Pig (16)
FriGameFldScoreGameFldScore
9:30
11:30
G1-G3515-11G2-G4612-15
12:15
2:15
G1-G2512-15G3-G4612-15
Pool H
(2-0) H1: Doublewide (10)
(1-1) H2: BAT (11)
(1-1) H3: GOAT (14)
(0-2) H4: Machine (15)
FriGameFldScoreGameFldScore
9:30
11:30
H1-H32315-11H2-H42415-12
12:15
2:15
H1-H22314-13H3-H42415-13
Qtrs Play-In
Fri:3:30-5:30pm
H1:Doublewide9
a F:13Sockeye
E4:Sockeye15
Qtrs Play-In
Fri:3:30-5:30pm
F4:Death or Glory15
b F:14Death or Glory
G1:Chain Lightning12
Championship Bracket
Qrts:SaturdaySemis: SaturdayFinal:Sun 11:45
E1:Furious George15
c F:11
Furious George11
Wb:Death or Glory13
 
 g F:12
Jam15
F2:Jam15
  
d F:12
Jam15
 
E3:Johnny Bravo10
  
  i F:12Sockeye
F1:Ring of Fire13
  
e F:13
Sockeye15
 
Wa:Sockeye15
  
 h F:11
Sockeye16
E2:Pike15
 
f F:14
Pike13
F3:Condors14
Placement Bracket (5th)
Sat: 12-1:30Sat: 2-3:30
Lc:Death or Glory11
j F:11
Death or Glory11
Ld:Johnny Bravo10
 
 l F:15Death or Glory
Le:Ring of FireF
 
k F:14
Johnny Bravo10
Lf:CondorsF
Placement Bracket (7th)
Sat: 2-2:30
Lj:CondorsF
m F:16
Lk:Ring of FireF
Placement Bracket (9th)
Sat: 9:30-11:00Sat: 11:30-1:00
La:Doublewide15
n F:1
Doublewide12
G2:Kaos9
 
 p F:1BAT
Lb:Chain Lightning13
 
o F:2
BAT15
H2:BAT15
Placement Bracket (11th)
Sat:11:30-1:00
Ln:Kaos15
q F:2Kaos
Lo:Chain Lightning10
Placement Bracket (13th)
Sat:9:30-11:00Sat:11:30-1:00
G3:Electric Pig15
r F:19
Electric Pig11
H4:Machine12
 
 t F:19Sub Zero
H3:GOAT8
 
s F:20
Sub Zero13
G4:Sub Zero15
Placement Bracket (15th)
Sat:11:30-1:00
Lr:Machine10
u F:20GOAT
Ls:GOAT15
Other Results: